Státní oblastní archiv v Třeboni srdečně zve k návštěvě výstavy "Goethe a jihočeská šlechta - setkání slavného básníka s Buquoyi, Černíny, Paary a Schwarzenbergy", jež se uskuteční ve dnech 11.- 31. března 2017 v Domě Štěpánka Netolického v Třeboni.

Vernisáž spojená s přednáškou Mgr. Michala Morawetze o Goethovi a jeho setkáních s členy jihočeských aristokratických rodů se bude konat v pátek 10. března v 17 hodin.

Součástí doprovodného programu k výstavě bude přednáška Mgr. Michala Morawetze na téma "Jiří Buquoy - podivínský hrabě či romantický vědec z Nových Hradů?", jež se uskuteční ve čtvrtek 16. března v 19 hodin.

Více zde: http://www.itrebon.cz/kalendar/vystava-goethe-a-jihoceska-slechta-setkani-slavneho-basnika-s-buquoyi-cerniny-paary-a-schwarzenbergy_8551.html 

 

Omezení přístupnosti urbářů z důvodu digitalizace

 Z důvodu digitalizace jsou dočasně nepřístupné všechny urbáře uložené v českokrumlovském oddělení SOA v Třeboni (pro panství Český Krumlov, Drslavice, Netolice, Helfenburk, Chýnov - Ratibořice, Neuwaldegg, Prachatice - Volary, Prášily - Dlouhá Ves, Přečín, Vimperk aj.)